mortal
29 آذر 1401 - 09:55

توسعه اقتصاد دیجیتال، رویکرد شهرستان بهار

همدان-فرماندار شهرستان بهار گفت: رویکرد مهم شهرستان بهار توسعه اقتصاد دیجیتال و رونق کسب و کارهای نوآفرین است

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جلسه کارگروه اقتصاد دیجیتال شهرستان بهار شامگاه دوشنبه به ریاست فرماندار شهرستان بهار و با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، مدیر اطلاعات و فناوری استان، مدیر صندوق نوآوری و شکوفایی استان و جمعی از نخبگان اقتصاد دیجیتال شهرستان و استان در فرمانداری بهار برگزار شد.

فرماندار شهرستان بهار در این کارگروه گفت: باید به آینده بیشتر فکر کنیم تا از ظرفیت شهرستان برای توسعه و پیشرفت استفاده کنیم و بهترین و کم هزینه ترین راهکار، استفاده از اقتصاد دیجیتال و تکنولوژی روز است.

روح الله نباتی خاطر نشان کرد: در حوزه کسب و کارهای دیجیتال افراد و گروه‌ها و مؤسسات مختلفی فعال هستند و آینده تکنولوژی کشور را باید به افرادی بسپاریم که دغدغه این کشور و ارزش‌های آن را دارند.

وی اظهار کرد: باید واکاوی کنیم که از اقتصاد دیجیتال چه بهره‌هایی می‌توان برد و در همین راستا با توجه به اینکه شهرستان بهار صنعتی، کشاورزی و گردشگری است از تکنولوژی برای رفع مشکلات تولید و کمک به بازاریابی استفاده خواهیم کرد و رونق کسب و کارهای نوآفرین و توجه ویژه ای به این حوزه از رویکردهای مهم فرمانداری است‌.

عطار؛ مدیر فناوری اطلاعات استان همدان نیز در ادامه گفت: شبکه تلفن سیار در روستاهای شهرستان بهار تقویت خواهد شد و چند ایستگاه BTS ال تی ای و نسل چهار در روستاها اضافه خواهد شد.

وی اضافه کرد: بعد از شهر همدان، شبکه FTTH در شهر بهار راه اندازی خواهد شد که با این کار اینترنت فیبر نوری به منازل مردم بهار خواهد آمد و سرعت دسترسی به اینترنت افزایش خواهد یافت.

عطار بیان کرد: صد هکتار از مزارع شهرستان بهار برای اجرای طرح هوشمند سازی آبیاری، به عنوان پایلوت انتخاب شود و برای اجرای آن اعلام آمادگی می‌کنیم.

بیات؛ مدیر صندوق نوآوری و شکوفایی استان همدان نیز در این جلسه گفت: با توجه به نیاز شهرستان بهار کارخانه نوآوری برپا شود تا استارتاپ ها و مراکز شتابدهی در آن با هدف جذب ایده‌های خلاقانه و عملیاتی کردن آنها حضور فعال داشته باشند.

یدالهی؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان نیز در این مراسم از ابتکار فرماندار بهار در راستای برگزاری کارگروه اقتصاد دیجیتال به عنوان اولین شهرستان استان تقدیر کرد و افزود: برای برگزاری رویداد علمی و فناوری شهرستان بهار در کنار سایر دستگاه‌ها، مجموعه شهرستان را همراهی خواهیم کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 921387