mortal
06 بهمن 1401 - 14:55

آغاز ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در کبودراهنگ

همدان-نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی از آغاز ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در کبودراهنگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فتح الله توسلی با اشاره به اینکه بهره‌مندی از ظرفیت خیرین در حوزه سلامت بسیار مهم است افزود: شهرستان کبودراهنگ محروم است چون در طول چندین سال به آن در حوزه‌های مختلف بی‌توجهی شده که حوزه سلامت نیز از این موضوع مستثنی نیست و خیرین می‌توانند در این بخش یاریگر باشند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از سال گذشته که عهده‌دار نمایندگی مردم کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی شدم، یکی از اولویت‌ها را ساخت اورژانس بیمارستانی تعریف کردیم که با کمک معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت ۷ میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر ساخت این مجموعه آغاز شده است عنوان کرد: کار بسیار بزرگی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ انجام شده که نیازها را رفع می‌کند.

توسلی با اشاره به دعوت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی نسبت به بازدید از انبار دارویی شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ گفت: آنجا وضعیت مناسبی نداشت و در همان لحظه پیگیر شدیم و مصوب شد وزارت بهداشت ۴ میلیارد تومان برای ساخت انبار دارویی اختصاص دهد.

سرعت بالای ساخت انبار دارویی در کبودراهنگ

وی با بیان اینکه یک میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز برای این منظور تأمین شد تا خوشبختانه امروز در این پروژه شاهد ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی باشیم درحالی که تیرماه آغاز شده است افزود: تجهیزات پزشکی شهرستان در حد ابتدایی بود که قریب به ۵ میلیارد تومان در خرید تجهیزات جدید اعتبار جذب شد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی همه عوامل بهداشت و درمان تلاش خود را داشتند و قدردان زحمات هستیم اما مجموعه اقدامات عمرانی شهرستان کبودراهنگ در جذب اعتبارات عقب مانده و نیاز به ورود مسئولان بود خاطرنشان کرد: در جذب اعتبارات برای شهرستان کبودراهنگ بیش از ۵۰ مرتبه با وزارت بهداشت مکاتبه داشتیم تا خوشبختانه موضوعاتی محقق شد.

پیگیری ساخت بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی در کبودراهنگ

وی با اشاره به اینکه بیمارستان کبودراهنگ پاسخگوی نیاز مردم نیست و در بودجه سال گذشته احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی برای این شهرستان مصوب شد افزود: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مطالعاتی برای این پروژه اختصاص یافته است.

توسلی با بیان اینکه با پیگیری ما، دانشگاه علوم پزشکی نیز پیگیری کرد تا به زودی ماده ۲۰ تحقق یابد و بعد به دنبال ماده ۲۳ نیز از سازمان برنامه بودجه باشیم گفت: البته در این بخش کار دشواری را داریم تا بتوانیم جای بیمارستان فعلی بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی دیگری در کبودراهنگ بسازیم.

وی با بیان اینکه در حوزه تجهیزات بیمارستانی در شهرستان کبودراهنگ در حد صفر بودیم اما امروز به دنبال انتقال دستگاه لاپاراسکوپی هستیم افزود: خوشبختانه از سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان کبودراهنگ کار بزرگی صورت گرفته است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله جوانی جمعیت گفت: جمعیت کشور در حال پیر شدن است و باید این مسئله را جدی بگیریم. مجلس در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری طرح جوانی جمعیت را مصوب کرده که طرح جامعی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999412