mortal
18 دی 1401 - 18:34

کلاف سر درگم جلسات شورای مسکن کهگیلویه/ مسئولانی که مردم را وسط راه رها می‌کنند!

فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: مسئولیت گرفتیم خادم مردم باشیم و کارشان را انجام دهیم اما طی چندین ماه جلسات شورای مسکن، مجدد به نقطه سرخط می‌رسیم و همان حرف‌های جلسات قبل تکرار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، سید عبدالعزیز موسوی در نشست شورای مسکن شهرستان، اظهار کرد: ساخت و شعار مسکن یکی از شعارهای اساسی و محوری دولت سیزدهم بوده که سالانه یک میلیون مسکن ساخته شود.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با بیان این که اجاره خانه و قیمت مسکن در دهدشت با کلان‌شهرها برابری می‌کند گفت: بیش از ۱۰ سال این شهر را حصار کشیدند ساخت و ساز انجام نشده و شهر به نقطه انفجار رسیده، به همین دلیل با کمبود مسکن و افزایش جمعیت روبه‌رو شده‌ایم.

وی با بیان این که تاکنون چندین جلسه استانی و شهرستانی برای رفع مشکلات نهضت ملی مسکن دهدشت برگزار شده اما مشکلات همچنان پابرجا هستند بیان کرد: دستگا‌ه‌های خدمات‌رسان از جمله آب و برق در این زمینه کوتاهی کردند، لازمه ساخت مسکن آب و برق است.

موسوی افزود: مسئولیت گرفتیم خادم مردم باشیم و کارشان را انجام دهیم اما طی چندین ماه جلسات شورای مسکن، مجدد به نقطه سرخط می‌رسیم و همان حرف‌های جلسات قبل تکرار می‌شوند.

فرماندار شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: یکی از دلایل بی‌اعتمادی مردم به مسئولان همین وعده‌های توخالی است، الان چندین سال است خانه‌هایی کنار سمغان ساخته شده‌اند اما هیچ خدماتی به آن‌ها تعلق نگرفته، اگر نمی‌توانید چرا مردم را می‌برید وسط راه و رها می‌کنید؟

موسوی مشکلات حوزه مسکن در کهگیلویه را زیاد و مربوط به دستگاه‌های خدمات‌رسان عنوان و تصریح کرد: ۹هزار و ۲۵۸ نفر در سایت نهضت ملی ثبت نام کردند از این مجموع ۳ هزار و ۶۳۹ نفر تشکیل پرونده دادند که یک هزار و ۱۰ نفر تخصیص پروژه شدند و تنها ۱۴۰ نفر با بانک قرارداد بستند و ۴۵ نفر فوندانسیون گذاشتند.

وی افزود: با این روند مشخص شد که بخشی از کار به بانک مسکن بر‌می‌گردد.

فرماندار شهرستان کهگیلویه مشکلات مسکن روستایی را یادآور شد و با بیان این که کل زندگی یک فرد روستایی شاید پنج میلیون تومان نشود گفت: اما برای ساخت مسکن روستایی هزینه‌های گزاف برای انشعاب‌ها و سایر چیزهای دیگر از مردم می‌گیرند، باید کارها را برای مردم تسهیل کنیم.

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 963609