mortal
18 بهمن 1401 - 18:49

ایجاد اشتغال برای ۲۱ هزار همدانی/ کمیته پایش اشتغال تشکیل شد

همدان- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: در سال ۱۴۰۱ تعهد اشتغال استان همدان ۲۳ هزار و ۵۸۹ نفر بوده که تاکنون برای ۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

سیدمجتبی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: این آمار طبق مشاغلی که در قالب ۲۵ دستگاه اجرایی و با توجه به سهمیه هر دستگاه که در سامانه رصد ثبت شده داده می‌شود.

وی مطرح کرد: سامانه رصد یک سامانه ملی است که متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و طبق کمیته پایش که در وزارت اداره کار وجود دارد به صورت تصادفی بخشی از اشتغال را راستی آزمایی می‌کند و با توجه به اینکه اطلاعات افراد با کد ملی و شماره همراه خود فرد ثبت می‌شود، طی تماسی که با شماره تماس ثبت شده برقرار می‌شود، که آیا اشتغال ایجاد شده و در چه برهه زمانی و به شکل قرار دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان افزود: کمیته پایش به صورت یک کمیته استانی و شهرستانی با توجه به آئین نامه‌ای که وجود دارد بر روی مشاغل، رصد و پایش انجام می‌دهد.

حسینی ادامه داد: اخیراً یک آئین نامه آمده که بخش خصوصی در هر استان قراردادی با اداره کار منعقد می‌کند که یکی از شرکت معین اداره کار خواهد بود و باید در این سامانه ثبت نام کرده و مورد پایش نیز قرار بگیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025780