mortal
28 آبان 1401 - 20:51

نقش موثر باشگاه‌های ورزشی در توسعه ورزش

مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام گفت:هم اکنون ۳۷۸ باشگاه ورزشی در ۱۲ شهرستان فعالیت دارند.

شهبازی مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام در جلسه کمیسیون ماده ۵ (رسیدگی به امور باشگاه‌ها) استان ایلام با اشاره به نقش کمی و کیفی باشگاه‌های ورزشی در توسعه ورزش استان ایلام گفت: هم اکنون ۳۷۸ باشگاه ورزشی در ۱۲ شهرستان فعالیت دارند و براساس رتبه بندی اعلام شده توسط هیأت پزشکی ورزشی بر انجام مساعدت‌های لازم در قالب امتیاز‌های فنی و اعتباری باشگاه‌های برتر در اولویت قرار می‌گیرند.

وی نقش باشگاه‌های ورزشی خصوصی و دولتی را در توسعه ورزش، استعدادیابی و شناسایی پتانسیل بالقوه استان بسیار پراهمیت خواهند و افزود: علاوه بر توسعه ورزش قهرمانی، باشگاه‌های ورزشی به عنوان مدرسه اخلاق بایستی با اندیشیدن تمهیدات لازم زمینه مناسب را جهت ارتقای فرهنگ عمومی ورزشکاران با در نظر گرفتن معیار‌های اخلاقی فراهم کنند.

وی در این جلسه ضمن بیان این مطلب که یکی از اهداف مهم این کمیسیون ممانعت از تاسیس باشگاه‌های فاقد فضا‌های استاندارد و ورزشی است بیان کرد: یکی از برنامه‌های این کمیسیون و شرایط تمدید مجوز‌های باشگاه‌ها استاندارد سازی محیط‌های انان و نظارت بر عملکرد مربیان و مدیریت آن می‌باشد.

وی بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان نگاه حمایتی به باشگاه‌های خصوصی استان دارد و سعی شده است تعامل خوبی با باشگاه‌های استان برقرار کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوانایلامایلام

شناسه خبر: 866511