mortal
19 بهمن 1401 - 00:30

معرفی دستاوردهای گردشگری همدان در نمایشگاه بین‌المللی تهران

همدان-معاون گردشگری استان همدان از معرفی و ارائه دستاوردهای گردشگری همدان در نمایشگاه بین‌المللی تهران خبر داد.

علی خاکسار در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری، جامعه هتل‌داران و فعالان بخش خصوصی و رسانه‌های استان همدان به معرفی دستاوردهای گردشگری این استان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران می‌پردازند.

وی افزود: در نمایشگاه بین‌المللی تهران سه غرفه ۲۵۰ متر مربع به میراث‌فرهنگی استان همدان، یک غرفه ۱۳۰ مترمربع به شهرداری ملایر و یک غرفه ۱۳۰ مترمربع به شهرداری همدان در سالن ۳۸ A اختصاص داده می‌شود.

معاون گردشگری همدان تصریح کرد: نمایشگاه‌ها همواره یکی از ابزار کارآمد و مطلوب در زمینه بازاریابی برای توسعه صنعت گردشگری به‌شمار می‌رود و به‌عنوان نقطه کانونی برای رودررو کردن عرضه کنندگان و مصرف کنندگان کالا و خدمات هستند و نقش به‌سزایی در معرفی نوآوری‌ها و خلاقیت‌های عرصه‌های مختلف دارند.

وی به حضور با برنامه همدان در این رویداد اشاره کرد و گفت: بر همین اساس معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزاری نمایشگاه جامع و کاملی با عنوان «شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته» را در دستور کار خود قرار داده و آن را در تقویم رویدادهای سازمان جهانی گردشگری به ثبت رسانده است.

خاکسار افزود: این رویداد هر ساله با هدف تجمیع ظرفیت‌های مؤثر صنعت گردشگری و به منظور استفاده بهینه از منابع موجود و ایجاد زمینه‌های لازم برای حضور فعال بخش خصوصی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان توسعه این صنعت برگزار می‌شود.

به گفته خاکسار صنعت گردشگری به سبب همه‌گیری کرونا فرصت سرمایه‌گذاری را از دست داد. به‌همین منظور یکی از محورهای اصلی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ۱۴۰۱ سرمایه‌گذاری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026425