mortal
07 اسفند 1401 - 23:50

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهور به عشایر همدان

همدان-معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار همدان از اختصاص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهور به عشایر همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله ربانی مهر در جلسه امور عشایری شهرستان همدان با اشاره به نقش عشایر در توسعه اقتصادی گفت: سهمیه اختصاصی پنل خورشیدی به عشایر همدان رضایت بخش نیست و در سال ۱۴۰۲ پیگیری و جبران شود.

وی افزود: جامعه عشایری افرادی پرتلاش، کم توقع و کوشا با جمعیت کم اما تأثیر گذار هستند و در حالی که ۲ درصد جمعیت کشور را دارند اما ۲۰ درصد گوشت قرمز کشور را تأمین می‌کنند

ربانی مهر ادامه داد: برنامه ریزی و اقدامات دستگاه‌های اجرایی با هدف ساماندهی، ماندگاری و تشویق عشایر باشد.

وی تصریح کرد: بانک اطلاعاتی عشایر از آمار و تعداد خانواده‌ها تا تعداد دام و مکان‌های ییلاق و قشلاق جمع آوری شود، بخش اصلی اعتبارات و تسهیلات بر اساس آمار و تعداد عشایر داده می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان همدان، ۳۵ میلیارد تومان به عشایر همدان اختصاص پیدا کرد که کمک بزرگی در جهت کمک به عشایر است.

وی گفت: اختصاص ۵۰ پنل خورشیدی به عشایر کم است و با توجه به سیاست کمک به حل مشکل برق عشایر در سطح کشوری با پیگیری امور عشایری و شرکت توانیر باید حداقل ۲۰ برابر این آمار اختصاص پیدا کند.

ربانی مهر افزود: در زمینه راه سازی، تأمین نهاده‌ها، تسهیلات، تأمین معلم، کلاس‌های آموزشی و اختصاص آرد باید برنامه ریزی لازم انجام و امور عشایری پیگیری لازم را داشته باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1059954